Luxusní kuchyně podle nejnovějších trendů roku 2020

22.12.2020
Luxusní kuchyně podle nejnovějších trendů roku 2020

V jednoduchosti je síla. Pryč jsou časy, kdy hrály kuchyně všemi barvami a působily stísněným dojmem. Trend v designu kuchyní je v roce 2020 jednoznačný. Přednost má minimalismus, jednoduché, kontrastní barvy a využití chytrých spotřebičů. Jasné linie a promyšlený koncept moderní kuchyně snoubící nadčasový design a praktičnost je v dnešní době samozřejmostí.

Potřebujete zrealizovat malé kuchyňské studio? Volte světlé tóny

Bílá, světle šedá, nebo světlá antracitová jsou v módě. Bílá barva opticky zvětšuje prostor a je ideální pro použití v případě menších či tmavých místností. Využití bílé barvy je nicméně univerzální a dá se použít i v případě velkých místností. Jedna z nejzajímavějších barevných kombinací je spojení bílé a tmavé barvy, jako například u této luxusní kuchyně od italské designové značky Scavolini. Dominantní barvou je bílá s jasnými, až téměř futuristickými liniemi, nicméně stěny a podlaha jsou v tmavě šedém odstínu, který se světlým designem této kuchyně skvěle kontrastuje.

1563952068_cs_flux-swing_pag_44_45

 

Černá kuchyně 

Nebojte, nejedná se o středověkou kuchyni s odvodem kouře ve stropě, ale o trend roku 2020. Kuchyně v černé barvě začínají dominovat. Pro některé to může být příliš chladná barva a a proto se černá kuchyně hodí především do velkých místností s dostatečným množstvím světla. Kuchyni v černé barvě je dobré doplnit o světlé prvky, jako například bílá výmalba stěn či světlá podlahová krytina. Černá kuchyně Vám poskytne pocit luxusního industriálního prostoru, který skvěle doplní živé rostliny a dřevěné prvky. Příklad luxusního kuchyňského studia v tmavších tónech můžete vidět zde. Rakouské nábytkářské firmě Team 7 se povedlo skloubit moderní design s tradičními materiály. Stůl a police z masivu oživují celý prostor a jejich povrch, ošetřený pouze přírodními oleji, vytváří příjemný pocit tepla a pohody.   

1564668831_cs_team7_black_line_kuche_nb_0169

 

Kuchyně se stala společenskou místností

Kuchyně přestala být místem, ve kterém pouze skladujeme vařečky, připravujeme pokrmy a obědváme. Je místem, kde jsme začali trávit mnohem více času, než dříve. Stala se místem setkání s rodinou a přáteli. Moderní kuchyně proto kombinuje vzhled prostoru pro vaření a prostoru pro volný čas. Účel moderní kuchyně tedy splývá s účelem obývacího pokoje. Ústředním bodem kuchyně přestává být sporák a stává se jím kuchyňský ostrůvek. Ten v sobě kombinuje hned několik funkcí. Slouží jako plocha na přípravu pokrmů, ale s využitím barových židlí může sloužit také jako jídelní stůl, nebo dokonce jako bar. Na obrázku níže můžete vidět geniální řešení kuchyňského ostrůvku značky Team 7. Tento kuchyňský ostrůvek má elektrické ovládání a je možné jednoduše měnit jeho výšku. Když je v základní poloze, tak u něj můžete sedět, jako u stolu. Ve střední poloze si k němu budete moci stoupnout a využít ho jako pracovní stůl během vaření a do horní pozice ho dáte v případě, kdy pozvete přátele a využijete ho jako provizorní bar.

1564669929_cs_team7_k7_kueche_nb_0635

Minimalistický design

Moderní kuchyňské linky se dnes obejdou bez madel a úchytek. Technologie totiž pokročila natolik, že stačí pouze zatlačit na skříňku či zásuvku a ona se jednoduše otevře. Kuchyňský interiér tak získal rovné a jasné linie, které jsou krásné nejen na pohled, ale navíc se povrchy nábytku bez madel lépe a snáz udržují.

1564669929_cs_team7_k7_kueche_nb_0442

Moderní spotřebiče, které do nové kuchyně přímo zapadnou

Přáli byste si kuchyň, kterou by vaši příbuzní a přátelé obdivovali pokaždé, když by vás navštívili? Kuchyň, která by vám vykouzlila úsměv na tváři pokaždé, když do ní vejdete? Tak přesně k tomu vám mohou dopomoci moderní vestavné spotřebiče, které nejsou na první pohled téměř ani vidět. Díky tomu si kuchyně uchovává svou čistotu a ničím nerušený design.

Moderní spotřebiče Gaggenau nabízí nejen vestavné trouby, lednice nebo myčky na nádobí, ale také mikrovlnky a nebo dokonce i kávovary. Navíc mohou být sladěny do stejného designu, a tím mohou tvořit ucelenou, luxusně vypadající plochu. Takový vestavný kávovar ušetří prostor na pracovní ploše a perfektně dořeší.

1570191675_cs_bop251_cmp250_wsp2221_1

Jedním z trendů v kuchyni je také digestoř, která je chytře schovaná pod sporákem, je tedy téměř neviditelná. Navíc díky spodnímu sání rychle a efektivně zbaví kuchyni přebytečné páry a nežádoucího zápachu.

Takto uzpůsobená kuchyň s vestavěnými spotřebiči vám zaručí čistý a stylový design, který ani po několika dlouhých letech neztratí svou nadčasovost a exkluzivitu.

Chcete pomoci s návrhem kuchyňského studia na míru?

Jaké jsou tedy moderní trendy při výběru kuchyně? 

  • bílý interiér kuchyně pro malé prostory
  • tmavý design pro prostorné kuchyně
  • kuchyňské ostrůvky jako místo pro práci i pro setkávání
  • polohovací mechanismus
  • minimalistický design bez madel a úchytů

To základní již víte. Pokud chcete vědět více, neváhejte nás kontaktovat. V Decolandu Vám rádi poradíme. 

 

Jestli chcete vidět naše designové kuchyně na vlastní oči, navštivte naši prodejnu nábytku v Praze Průhonicích, nebo nás rovnou kontaktujte. Rádi se s Vámi sejdeme a vypracujeme cenovou nabídku Vaší vysněné kuchyně ZDARMA.

 

Děláme vše pro to, abyste se těšili domů

Líbí se Vám naše realizace?

Vypracujeme Vám cenovou nabídku ZDARMA