Dánský vyslanec hygge – značka BoConcept slaví 70 let od svého založení

29.04.2022
Dánský vyslanec hygge – značka BoConcept slaví 70 let od svého založení

Letos v létě uplyne 70 let od chvíle, kdy dva zruční truhláři Jens Ærthøj a Tage Mølholm začali ve své malé dílně v dánském městečku Herning vyrábět první kusy nábytku a realizovat tak svůj sen. Na pár metrech čtverečních se tehdy začal psát příběh nezaměnitelného designu pojícího funkčnost s nadčasovou elegancí a kvalitou. O pár let později se z malé dílny stala výrobní hala v témže městě o velikosti 1300 metrů čtverečních a ambicí dobýt svět designového nábytku. A to se i podařilo, BoConcept v současnosti naleznete v 65 zemích světa na více než 300 pobočkách.

A už dávno se nespecializuje jen na nábytek do jídelen, skříně či nástěnné systému. Postupem let se portfolio firmy, jejíž název vznikl odvozením od dánského slova „bo“ tedy „bydlení“ a koncept – „koncept bydlení“ rozrostlo o postele, křesla a sedací soupravy. Cíl a hodnoty ale zůstávaly po celé roky stejné. Kvalitní zpracování, tradiční řemeslná výroba, jednoduchost a funkčnost.  

Za ta léta se BoConcept proslavil nejen díky svému funkčnímu pojetí designu, které má odvahu plnit domy a byty ve městech, ale i v obydlích vymykajících se kosmopolitní představě o bydlení. Svou roli sehrálo i propojení s talentovanými designéry a architekty, díky kterému začaly postupně vznikat kolekce i solitéry ikonického charakteru. Jejich veskrze jednoduché, funkční avšak moderní návrhy stály na počátku nového pojetí interiérového designu.

Ikonické designy BoConcept

Není tak divu, že za nejikoničtějšími kousky z dílny BoConcept stojí taková jména světového věhlasu jako je například Karim Rashid, jenž dal v roce 2012 vzniknout kolekci zvané Ottawa, se kterou získal v roce 2017 velmi prestižní ocenění Good Desing Award. Pohovka z této kolekce upoutala všestranností svého designu, díky níž si ji lze přizpůsobit přesně dle svých potřeb a možností daného prostoru.

Dalším ikonickým kouskem je bez pochyb pohovka nesoucí název Osaka pocházející z pera dánského designéra a architekta Anderse Nørgaarda. Tato pohovka upoutala svou subtilní povahou, díky níž nezatíží ani malé prostory. Je elegantní a svým klasickým vzhledem a minimalismem skandinávského stylu pozvedne každý interiér.

Autor: Marie Khawajah

Pohovka Osaka  Anderse Nørgaarda Ikonické židle Ottawa ze stejnojmenné kolekce Karima Rashida
Líbí se Vám naše realizace?

Vypracujeme Vám cenovou nabídku ZDARMA