Radost bydlet
DSCF9298.jpg

Mezonetový byt v klidné rezidenční čtvrti v Praze

Mladý pár se rozhodl zařídit si byt nábytkem od oblíbené značky BoConcept.

Byt je situován v nejvyšším patře starého činžovního domu a jednoduchý skandinávský nábytek byl skvělým řešením pro moderní životní styl mladých lidí. Při výběru nábytku v showroomu vyšlo najevo, že by manželé potřebovali poradit s více věcmi, a proto se v showroomu BoConcept domluvili s interiérovou designérkou Štěpánkou na širší spolupráci při lehké rekonstrukci bytu tak, aby vyhovoval představám majitelů. Kromě vybavení obývacího pokoje s jídelnou Štěpánka řešila i estetické zakrytí ukončení schodiště ústícího do tohoto obývacího prostoru, výmalbu použití tapet, zastínění oken a výměnu podlahových lišt. Samozřejmě došlo i na výběr i umístění obrazů. 

V obývacím prostoru v horním patře bytu vznikla malá jídelna s příborníkem a pohodlný sedací kout s panoramatickým výhledem na Prahu. Klienti společně s interiérovou designérkou BoConcept Štěpánkou zvolili umírněnou barevnost v kombinaci espresso dubová dýha, která je patrná na příborníku Milano a nízké TV skříňce, a světlý kožený potah na židle. Respektovala se tak rohová pohovka s polohovací opěrkou hlavy, kterou manželé zakoupili již dříve, a vše se krásně propojilo. Výhled na Prahu je nyní navíc krásný jak od stolu, tak z pohovky. Tu doplňuje funkční konferenční stolek Chiva, který ve svých útrobách skryje všechny ovladače a další předměty. V rohu vznikla malá, ale dobře obslužná a příjemně schovaná kuchyň. Díky tomu je tento prostor zcela funkční a nabízí uživatelům dokonalý komfort.

Manželé rádi poznávají vzdálené kraje a občas si přivezou z cest nějaký suvenýr, což samozřejmě vzala designérka BoConcept Štěpánka v úvahu a začlenila tyto milé vzpomínky do interiéru. Tyto předměty se skvěle snoubí s doplňky značky BoConcept. Na stěnách se střídá tapeta se strukturou s o jeden odstín tmavší výmalbou, což podtrhuje sofistikovaný vzhled celé místnosti. Původní úzké a tmavé podlahové lišty nahradily bílé, vysoké, aby se dosáhlo zarámování a zvýraznění malby a tapet. Designérka Štěpánka také zkultivovala vstup do bytu o patro níže, kde zvolila odstín malby ladící s tapetou připomínající tvídovou látku.  Zrcadlo bylo vyrobeno na míru s pečlivě vybraným rámem.  Dveře, tapeta a malba byla také orámována bílými vysokými, podlahovými lištami. Celý vstupní prostor tak působí velmi elegantním až luxusním dojmem.

Podtrženo, sečteno - díky spolupráci manželů s interiérovou designérkou BoConcept Štěpánkou vznikl harmonický celek v kultivovaném metropolitním stylu odpovídajícím jak naturelu klientů, tak charakteru komfortního městského bydlení.

Srpen 2017