VITRA – posouvání hranic designu

20.07.2020
VITRA – posouvání hranic designu

Inovativní řešení, udržitelnost a síla ohromujícího designu.

             I takto by se dala v jedné větě shrnout rodinná firma Vitra, zabývající se nalézáním nových a nevšedních způsobů, jak pomocí šikovných rukou a zdravé fantazie designérů zlepšovat kvality bytů, kanceláří i veřejných prostor.

Ovšem taková značka světového významu si zaslouží více než jen pouhou větu.

             Vše začalo roku 1950 poblíž švýcarského města Basilej. Tady položili manželé Will a Erika Fehlbaumovi základní kámen designového průkopníka značky Vitra. Již v té době měla firma za cíl vytvářet inspirativní prostory pro práci, bydlení i volný čas. To se v kombinaci s technickou odborností a kreativní odvázaností povedlo a dnes jsou jejich inovativní produkty instalovány do domovů i kanceláří po celém světě.

Domácnost

             Kolekce pro domácnosti láká širokým výběrem z luxusního nábytku, designových doplňků do bytu a osvětlení. Moderním designem Vás mohou například ohromit luxusní sedací soupravy, nebo slavné Vitra židle pro svou ergonomii. Důraz je kladen především na původní slovo klasiků. Tedy na takové kousky, které pochází z jiné než současné éry, ale stále si zachovaly svou aktuálnost a vydobyly si tak místo třeba i v moderní kuchyni. Své postavení ale samozřejmě mají také aktuální, současné doplňky z designérských dílen.

             Vitra totiž věří, že domácí designový interiér je zrcadlem identity každého z nás. A tu je potřeba co nejlépe vyjádřit. Toho se nejsnáze dosáhne pomocí principu koláže: kombinace na první pohled odlišných přístupů – starého a nového, malého a velkého a podobně. Pro sjednocení a jednolitost plánu tu není místo. Odlišnost jednotlivých prvků, ta stojí za originální domácností.

Kanceláře

             Příjemná firemní atmosféra je jedním z nejzákladnějších pilířů efektivně fungující firmy. Zaměstnanci, pokud se cítí dobře, podávají i dobré výkony. Takové atmosféry lze dosáhnout vhodným návrhem interiéru. Takového, který je inovativní, praktický a esteticky přitažlivý.

             Společnost Vitra se již od svého založení zabývá návrhy inteligentního prostorového řešení kanceláří. Během procesu navrhování si potrpí na spolupráci s klientem, aby co nejlépe splnila specifické požadavky moderního firemního života – zrychlení, technologický pokrok nebo firemní kultura.

Veřejné prostory

             Podstatnou část života trávíme také ve veřejných prostorech. Čekárny, nádraží, školy. To jsou místa, na která se často z designérského hlediska zapomíná. Vitra ale považuje tyto prostory za vhodnou příležitost prokázat pozitivní vliv designu a ovlivnit tak naše pocity a nálady. Samozřejmě k lepšímu.

Přidaná hodnota

             V současné době se jednotlivé firmy ze všech existujících odvětví přísně posuzují. Dohlíží se na to, jak jsou sociálně a ekonomicky odpovědné a jakým způsobem přispívají společnosti. Neméně důležitým aspektem je samozřejmě vliv činnosti firmy na životní prostředí. Pro společnost Vitra je takové zodpovědné chování samozřejmostí a již od počátku svého působení jsou jasná pravidla součástí firemní kultury.

             Designový nábytek i jiné doplňky získávají svou hodnotu teprve tehdy, pokud jejich výroba, využití nebo recyklace neovlivní negativně své okolí. A proto je udržitelnost největší přidanou hodnotou firmy Vitra. Krása s krátkou životností je k ničemu. Aby produkt sloužil po dlouhou dobu, využívají Vitra designéři kvalitní materiály a před uvedením na trh podrobují produkt zkoušce simulující až 15 let používání. Výsledkem je nezpochybnitelná dokonalost.

 

Již po více než 60 let společnost Vitra obohacuje svět kvalitou a elegancí ukrytou ve svých produktech. Je to výsledek umělecké svobody designérů, znalosti průmyslu a důrazu na udržitelnost.

Zaujal Vás švýcarský koncept firmy Vitra a rádi byste si podle něj zařídili třeba designový obývací pokoj?

Inspirujte se v showroomech Decolandu a nechte se okouzlit inovací a nadčasovým designem.

Líbí se Vám naše realizace?

Vypracujeme Vám cenovou nabídku ZDARMA