Sedací souprava jako ústřední bod obývacího pokoje

28.11.2020
Sedací souprava jako ústřední bod obývacího pokoje

Obývací pokoj je pro většinu rodin nejdůležitějším a nejvyužívanějším prostorem. Je místem, kde nejen vy, ale i vaše návštěva trávíte nejvíce času. I právě proto upoutá nejrychleji pozornost jeho ústřední bod, kterým je bezesporu sedací souprava a případně křesla. Ať už je to tím, že sedací souprava obvykle zabírá centrální část ústřední místnosti či potřeba většiny lidí, hledat místo, kam se co nejpohodlněji posadit, faktem je, že jako prvek v interiéru bývá jednoduše nepřehlédnutelná. A právě proto byste jejímu výběru měli věnovat dostatečnou pozornost. Nabízíme vám několik tipu, kterými je dobré se v rozhodovacím procesu řídit. 

 

Zvažte velikost místnosti

Určitě máte na základě předchozích zkušeností představu, kolik členů rodiny a dalších přátel může přijít na rodinnou oslavu. Žádné množství není příliš, máte-li dostatečně velký obývací prostor a správně vybranou sedací soupravu. Velikost obývacího pokoje je stěžejní, ale nutně si musíte také ujasnit vhodné umístění sedacího nábytku. Pokud  máte obývací pokoj menších rozměrů, můžete zvolit sedací soupravu do L, kde se nebudete tolik trápit s jejím vsazením do prostoru, navíc tak chytře využijte roh místnosti. Ve variantě 3 + 1 + 1 nebo 3 + 2 + 1 si můžete s rozmístěním hrát o něco více a vyplnit tak volné prostory. Pro větší pokoje, kde nejste příliš omezeni čtyřmi stěnami, můžete bez rozpaků sáhnout po velké designové sedací soupravě do tvaru U. Na tu se obvykle vejde 5 – 7 lidí, takže problém s nedostatkem míst pro sezení reálně nehrozí!

1564482702_cs_cs3393_0021_su8_7187_up

 

Dbejte na celkový design obývacího pokoje

Po té, co jste si ujasnili, pro kolik osob má být vaše nová sedací souprava dimenzována a jaký bude mít tvar, přichází na řadu volba toho správného designu. Jak už bylo zmíněno, sedací souprava poutá velkou pozornost, je proto důležité, aby svým stylem do místnosti dobře zapadla. I ta nejvíce luxusní sedací souprava či designové křeslo nebudou vypadat dobře, pokud jejich výběr nepodřídíte zbylému interiéru. Pokud tedy nejste v situaci, kdy nejprve vybíráte sedací nábytek a až následně budete k vámi zvolené designové sedací soupravě volit design ostatních prvků interiéru, tak tomu ale bývá zřídkakdy. 

Preferujete například skandinávský styl a vše ve vašem interiéru koresponduje s tímto směrem? Potom extravagantní pohovka není pro vás tou nejlepší volbou. Stejně jako v moderně klasicky pojatém interiéru bude pohovka ve stylu 50.-60. let působit opravdu nevhodně. Váháte, který je váš oblíbený styl? Podívejte se, jaké barvy a prvky jsou typické pro daný designový interiér.

Rozmýšlíte se nad vhodnou barvou a obáváte se, že vaše oblíbená barva nemusí být zrovna tou pravou pro váš obývací pokoj? Obecně platí, že tlumené zemité tóny jsou do interiéru vhodnější než barvy výrazné, protože se takzvaně „neokoukají“, ovšem znamená to, že jako milovník žluté či oranžové máte jednoduše smůlu? Nikoliv! Interiér by měl odrážet i váš vkus a vaši osobnost! A zejména pokud jsou vaše stěny a podlaha spíše v decentních tónech, potom může naopak barevná sedací souprava být tou nejlepší volbou.  Nechte se inspirovat luxusní sedačkou Calligaris.

 1564482702_cs_cs3374_ss1_cs5085-l_cs8021-f

Jste-li naopak milovníkem hravého interiéru, pak jistě ve vašem interiéru nechybí výrazná barva stěn či vzorovaný koberec a spousta designových interiérových doplňků. Do takového pokoje je pak určitě vhodné zvolit spíše decentní a méně výraznou sedačku, která celkový dojem doplní a zklidní. Opět výrazné pak mohou být třeba designové polštářky umísgtěné na ní. Inspirujte se designovou sedačkou Selva.

1569413066_cs_kdwbctgg6zanznfeecst

 

Kdo a jak bude sedačku používat

Při výběru pohovky lidé často zapomínají myslet na to, že to nebudou jen oni sami, kdo ji bude používat. Je třeba brát ohled na všechny členy domácnosti a to i na ty, kteří v ní zatím nebydlí. Položte si proto následující otázku, kdo bude sedací soupravu používat teď a kdo třeba za rok či dva? Možná děti nemáte teď, ale plánujete je, snad platí totéž o domácím mazlíčkovi? To vše je třeba zvážit zejména tehdy, kdy se chystáte pořídit spíše luxusní sedací soupravu, o níž víte, že ji nebudete chtít za pár let měnit.

Pokud máte či plánujete mít děti, je vhodné vybrat sedací soupravu v materiálu, který se snáze udržuje, a jejíž konstrukce je spíše robustnějšího charakteru. Snad nikdo nechce většinu času trávit tím, že bude hlídat, co právě dítě na pohovce dělá. Totéž platí v případě domácích mazlíčků. Zde ale zase musíme zvážit, zda například volba kůže, jako potahového materiálu bude tou pravou volbou. Pro děti ideální z hlediska údržby, u kočičího miláčka, který si rád brousí drápky, to pro vás může být velmi smutná a draze vykoupená zkušenost.

 

Užitečné rady a tipy na závěru

  • Rozkládací pohovky jsou mnohem více namáhány, proto si při výběru dejte pozor na kvalitu materiálu. Recenze jsou při výběru neocenitelný pomocník. Hledáte-li kvalitní rozkládací sedací soupravu, která může suplovat i dlouhodobě kvalitní lůžko na spaní? Pak se inspirujte výběrem rozkládacích sedacích souprav od italské značky Milano Bedding.
  • Při umístění sedačky v místnosti se zkuste vyhnout místům, kam dopadá přímé sluneční světlo.
  • Pohodlí má vždy přednost před vzhledem, vybírejte vždy tak, abyste nemuseli dělat kompromis mezi komfortem a designem, existuje celá řada produktů, které nabízejí obojí.
  • Nejste si úplně jistí svým výběrem nebo potřebujete navrhnout celou místnost? Neváhejte se na nás obrátit. Náš tým zkušených designérů Vám s radostí poradí. 

Děláme vše pro to, abyste se těšili domů

Líbí se Vám naše realizace?

Vypracujeme Vám cenovou nabídku ZDARMA