Jak vybrat styl interiérového designu?

15.06.2020
Jak vybrat styl interiérového designu?

Vysněný okamžik přišel - v ruce držíte klíče od vašeho nového domova. Rozhodujete se, zda provedete kompletní rekonstrukci? Nebo si rovnou nastěhujete věci? Nebo si plánujete vymalovat zdi a vyměnit lustry? V každém případě je vhodné si uvážlivě rozmyslet, jaký styl interiérového designu zvolíte.

Čerpat inspiraci a nápady je v dnešní době obzvlášť snadné. Jistě si každý z nás všiml reklam na sociálních sítích, billboardů na nábytkářská centra nebo článků v magazínech. Každý z prodejců vám prezentuje to nejlepší z nabídky. Designové barevné pohovky, extravagantní stolky, bytové doplňky, které společně tvoří okouzlující designový interiér. Přestože se vám určitý styl může líbit, nemusíte se s ním ztotožňovat. Jak ale poznat, co je pro vás to pravé?    

 

1. Poznejte nejprve svůj osobní a životní styl

Decoland

Váš interiérový design jste si možná už ve skutečnosti vybrali. Odvíjí se od vašeho osobního stylu. Otevřete šatní skříň a inspirujte se.

Používáte běžné oblečení s barevnými doplňky? Vytvořte monochromatický základní interiér s barevnými akcenty nebo designovým nábytkem - polštáře s ornamenty, stolní lampy a další detaily.

Máte rádi romantický look? Volány a květiny je to pravé pro vás? Světlé dřevo, světlé stěny, květinový vzory by v interiéru rozhodně neměly chybět. Pokud v šatní skříni nemáte žádné jasné červené věci, kuchyň odstínu Ferrari pravděpodobně není pro vás.

Kromě toho, že by interiér měl odpovídat vašemu stylu, měl by vyhovovat i vašim praktický potřebám. Zvažte každou maličkost. Třeba to, že rádi v klidu čtete, zatímco se ostatní dívají na televizi. V obývacím pokoji by pak nemělo chybět pohodlné designové křeslo se stolkem, kam si můžete odložit knihu a šálek kávy.   

2.  Zvažte různé styly interiérů

Styly

Skandinávský, industriální, klasický, glamour, vintage styl, … Existuje široké množství stylů. Každý je odlišný a představuje životní styl.

Pokud vám nestačí fotografie, co takhle navštívit showroom Decoland v Průhonicích? Kuchyňské a interiérové studio Decoland je galerií inspirace a přehlídkou designového nábytku a doplňků. Naši designéři a obchodní konzultanti vám usnadní orientaci v nabídce designového nábytku různých stylů.

3.  Pokud vás nevystihuje žádný z interiérových stylů, Mono style může být to pravé

Kuchyně

Jste lhostejní k barvě pohovky či ornamentům na dlažbě? Potřebujete hlavně funkční, kvalitní a pohodlné bydlení vyhýbající se extravaganci? Mono style může být to pravé. 

Volte prosté barvy, pořiďte si základní kousky nábytku a osvětlení. Pak, až se zabydlíte, přidejte individuální detaily. Krásné detaily do interiéru zahřejí vaše srdce.  

4.  Interiérové doplňky vytváří atmosféru domova

Doplňky

Interiér v neutrálních odstínech je základ, který můžete zdobit, doplňovat a dotvářet atmosféru stylovými doplňky. Přidejte velké stolní lampy, římsy a zrcadla a dostanete moderní evropský styl. Ornamentální textil, lampy v etnickém stylu, vintage stolky a velké obrazy vytváří orientační interiér. Bytových doplňků je nepřeberné množství. 

Váš domov jako oblek šitý míru. Má se stát unikátním prostorem, který odráží vaši osobnost. Ať už nakonec zvolíte jakýkoliv styl, nezapomínejte na důkladnou přípravu. Plánujte, navrhujte, ale především poznejte svůj osobní styl. 

Pokud si stále nebudete vědět rady s návrhem či realizací vysněného interiéru, obraťte se na naše designery z Decolandu. O Váš interiér se postaráme od A do Z. Probereme nejen Vaše představy o tom, jaký by měl Váš nový interiér být, ale také nás bude zajímat jaký je Váš vkus, jaký je Váš životní styl a jaké jsou zvyklosti celé rodiny. Ověříme prostorové možnosti Vašeho interiéru a vše podřídíme Vašim praktickým potřebám. 

Spolupracujeme se světovými producenty prvotřídního nábytku a doplňků jako je Cattelan Italia, Vitra, Ditre, Presotto Italia, BoConcept, Edra, Team 7, Selva, Calligaris, Moretti Compact. Mohou nabídnout různé styly od neobvyklých, výrazných až po klasické a moderní designy. Nechte se inspirovat.

DĚLÁME VŠE PRO TO, ABYSTE SE TĚŠILI DOMŮ.

Líbí se Vám naše realizace?

Vypracujeme Vám cenovou nabídku ZDARMA