Jak na návrh interiéru?

29.09.2020
Jak na návrh interiéru?

Práce tvůrčího designéra je krásná, plná vášně a napětí, ale skrývá i jistá nebezpečí. Návrhář interiérů má díky svému povolání možnost zapojit veškerou svou fantazii, povolit své mysli více dovádění a vymýšlet způsoby a provedení, které by nás možná ani v těch nejdivočejších snech nenapadly. V tom je ta krása. Příležitost navrhnout nevymyšlené a vytvořit obávané. Ovšem i navrhování interiéru má své hranice. Někdy fantazii dovolíme příliš volnosti a za chvíli můžeme stát před výsledkem, který bude připomínat spíše chaos a zmatek. 

My si v následujících řádcích ukážeme, jak v sobě probudit kreativní mysl designéra interiérů a zároveň, jak svou tvořivostí navrhovat ohromující designové interiéry.

1564482702_cs_cs3398_s5e_cs5098

Ujasněte si, v jaké jste situaci.

Na úplném počátku veškerého plánování je dobré si v klidu sednout a zamyslet se nad tím, v jaké životní fázi se momentálně nacházíte. Kdo (tedy Vy) bude v designovém interiéru pobývat? Je to mladá rodina, která plánuje, nebo už má děti? Je to muž, který bydlí sám? Je to starší pár, který již touží jen po klidném odpočinku?

Otázek je mnoho, ale odpovědi se hledají snadno. Stačí si uvědomit, co nejčastěji doma děláte, v jaké místnosti trávíte nejvíce času a s kým sdílíte svůj domov. Je vaření Vaší vášní a radujete se vždy, když máte šanci připravit opět něco chutného? Zařiďte si prostornou moderní kuchyň. Budete ji potřebovat. Nebo máte ve zvyku pracovat dlouho do noci? Zvolte tedy jiné místo pro pracovní stůl než ložnici, abyste někoho nerušili při spánku. Vše záleží na způsobu Vašeho života. Styl fungování v domácnosti ovlivňuje styl designu interiéru a naopak. 

resized_75_x_1563952253_cs_mrt_kp207_300dpi-kopie

Stylový interiér? Samozřejmě.

Návrhy interiéru vyžadují kromě přizpůsobení Vašemu životnímu stylu ještě jednu věc. Jaký je Váš styl? Nikoliv ten životní. Ale co se Vám líbí? Jaké barvy, tvary či provedení jsou pro Vás atraktivní?

Styl je nutné si určit hned na začátku navrhování interiéru, protože od této zásadní věci se poté odvíjí vše ostatní. Někdo má po tomto dotazu jasno prakticky hned. Pokud víte, že se rádi obklopujete luxusem, sáhněte po designovém nábytku a zařiďte si luxusní obývací pokoj. Nebo jestli rádi kombinujete, nebojte se netradičních způsobů. Myslete originálně!

Pokud si nejste jistí ve výběru stylu, nevěšte hlavu. Máte spoustu míst, kde se můžete inspirovat. Časopisy zabývající se návrhy interiérů, sociální sítě nebo showroomy Decolandu. Koukejte kolem sebe a Váš styl jistě brzy objevíte.

Dnešní pokrokový svět nezná slovo “nemožné”. Pomyslných hranic proveditelnosti se tedy příliš obávat nemusíte. Obklopujte se designovým nábytkem, který na Vás působí pozitivně. Budete se na něj přece koukat každý den.

1564055557_cs_comp-13-var-2 

Nebojte se zeptat.

Dva často vědí více než jeden a u návrhu designového interiéru se to může hodit. Po přečtení tohoto článku se může zdát, že navrhování interiéru není zas tak lehké. Je potřeba myslet na spoustu detailů a jedna zapomenutá drobnost může znamenat zničení celého projektu. Proto je dobré, mít se o koho opřít.

My v Decolandu máme ustálený a osvědčený postup, jak z problému udělat příjemné “starosti”. Nejdříve Vás čeká první neformální schůzka. Na té se budeme bavit pouze o Vás. Zajímají nás Vaše přání, ideály, představy, životní styl, požadavky a zkrátka vše o Vašem způsobu života. 

Poté na oplátku zavítáme my k Vám. Vše změříme a začneme s prací na návrhu interiéru. Pustíme se do výběru nábytku, materiálů a barev. Vše je samozřejmě podřízeno Vašim požadavkům.

Díky předešlým schůzkám Vám představíme podobu Vašeho designového interiéru pomocí série vizualizací. Na těch zřetelně uvidíte, jak bude Váš budoucí interiér vypadat. 

Pak už stačí jen vše odsouhlasit, zařídit formality a pustit se do práce. Poslední bod ale platí samozřejmě pouze pro náš tým. Vy se můžete v klidu těšit na nový domov. 

1566912715_cs_foto-martin-silvuska-a-lucka-schuzka-web (1)

 

Zaujal Vás článek o navrhování interiéru? Přinesl Vám odpovědi na Vaše otázky, nebo stále tápete? V každém případě se na nás obraťte, nebo nás rovnou navštivte v showroomu Decoland.

 

Budeme se na Vás těšit!

 

Líbí se Vám naše realizace?

Vypracujeme Vám cenovou nabídku ZDARMA