Decoland přináší do Česka novou dimenzi kvalitního spánku prostřednictvím italské značky Dorelan

26.09.2022
Decoland přináší do Česka novou dimenzi kvalitního spánku prostřednictvím italské značky Dorelan

Na konci měsíce září se v pražském Karlíně otevřela první pobočka italského specialisty na zdravý spánek – Dorelan. Je to tak již pátý samostatný showroom z portfolia Decoland tentokrát zaměřený výhradně na matrace, rošty, postele a další příslušenství do ložnic. Velkoryse pojatý showroom na svých téměř 500 metrech nabízí ucelený sortiment nejen pro rezidenční bydlení, ale také hotelový sektor.

Čím Dorelan vyniká a proč má velmi slušnou šanci si na místním trhu najít své věrné zákazníky?

U nás zatím neznámá značka Dorelan má v Itálii tradici sahající až do roku 1968, kdy vznikla jako menší výroba matrací té nejvyšší kvality. Z původně malé výrobny v garáži italského městečka Forli se postupně proměnila v továrnu působivých rozměrů s několika stovkami zaměstnanců a pobočkami po celém světě. Jedno však zůstává po celou dobu neměnné, zaměření na kvalitu a výzkum, díky nimž si výrobky Dorelan našly cestu k úspěšným sportovcům i celým týmům, ale také do ložnic všech, pro něž je kvalitní a zdravý spánek alfou a omegou zdravého životního stylu a péče o sama sebe.

Stavební kameny, na nichž stojí úspěch značky Dorelan jsou ty nejkvalitnější suroviny, inovativní technologie a to celé zastřešené italským designem. Dorelan věnuje velkou pozornost technologickému vývoji a inovacím, a to nepřetržitě. Stále je co vylepšovat a je potřeba hledat ne cestu nejjednodušší a nejkratší, ale tu nejlepší. Tím se v Dorelanu řídí již od počátku své existence a tento přístup se jim, zdá se, vyplácí. Kromě důrazu na kvalitu vycházejí z neustálých kontrol, studií a analýz si společnost zakládá také na výrobě ohleduplné k životnímu prostředí. I proto je již od roku 2019 celých 100% elektrické energie vyráběno čistě z obnovitelných zdrojů.

 

Dorelan rovná se 100% MADE IN ITALY

Pro společnost je toto důležitou součástí její filozofie, protože v kvalitu svých výrobků bezmezně věří a zakládají si na ní. Každá technologie i nejmenší součást matrace je proto bez výjimky vlastní produkce.

Založením tzv. Vědecké rady se Dorelan zavázal udržovat vysoký standard kvality. Její členové jsou osobnosti různých odborností. Od univerzitních profesorů, lékařů, psychologů až po výzkumné pracovníky, jejichž znalostí a zkušeností je při výzkumech využíváno a z nichž jednoznačně vyplývá, jak významnou roli na kvalitu spánu a života obecně má právě vhodná matrace.

Unikátní technologie paměťové pěny MyForm

Všechny řady pěnových matrací vznikaly na základě dlouhých let výzkumů a budování zkušeností. Jsou tvořeny několika vrstvami pěny Myform, z nichž každá má trochu jiné vlastnosti a funkce. Myform Regen má speciální molekulární strukturu, díky které je extrémně pružná, nezávisle na vnější teplotě. Vyniká ale také schopností absorbovat hmotnost, a eliminovat tak pocit tuhosti, čímž umocňuje pocit pohodlí. Myform Memory Air HD je pěna tvořená otevřenými buňkami, které reagují na teplo změnou svého tvaru a zároveň zajišťují volný průchod vzduchu, a tím i dokonalou hygienu. Jedná se o hustý a kompaktní materiál poskytující maximální ergonomii. Pro vrchní vrstvu matrace je určena Myform Memory Clima postavená na nanotechnologiích, díky kterým dokáže regulovat a udržovat teplotu kumulující se mezi tělem a matrací. V teplých měsících ji odvádět a v zimních naopak udržet, a zajistit tak maximální tepelný komfort. Základním prvkem konstrukce každé pěnové matrace je pěna Myform Extension, jež má za úkol zajistit a kalibrovat správnou elasticitu. Umí se dokonale přizpůsobit pohybům těla během spánku a vyniká stálou funkčností, a tedy i dlouhou životností celé matrace.

Pružinové matrace Dorelan

Pružinové matrace Dorelan s technologií Dual nabízejí ideální oporu bez kompromisu na pohodlí. Jsou totiž tvořené speciálními dvojitými pružinami, které dokonale kopírují tvar lidského těla s ohledem na jeho hmotnost. V kombinaci s pěnou Myform Memory Air HD, která tvoří vrchní vrstvu matrace, tak zajistí nadstandardní pocit pohodlí, a to i díky bezkonkurenční prodyšnosti a plynulé reakci na vnější teplotu. Každá pružina vyráběná Dorelanem má svá specifika. Zvláštní tvar pružiny Soft Touch umožnuje diferencovanou oporu, protože má na konci umístěné malé spirály, díky nimž se přizpůsobí do posledního detailu vaší hmotnosti, zatímco středová část pružiny s větším průměrem zajistí důslednou oporu. Pružiny Next jsou umístěné v na sobě nezávislých kapsičkách a sestaveny přesně tak, aby v matraci vytvořily 7 zón pro dokonalou oporu a komfort. Zóny jsou definovány různým počtem pružin v každé z nich, ale také jejich polohou. Někde se dotýkají, jinde kříží či do sebe zapadají. Řadu pružin doplňují ještě pružiny LFK a Bonnel, všechny jsou vyráběné přímo v továrně Dorelan z oceli s vysokým obsahem uhlíku.

Jak si v záplavě výrobků vybrat ten pravý?

Dorelan nabízí opravdu širokou nabídku všech produktů, matracemi různých druhů počínaje, přes rozdílné typy roštů (polohovací, pevné, ale i elektrické), polštářů až po postele a celou řadu dalších doplňků. Vybrat si může být nesnadný úkol, ale spánkoví specialisté v Dorelanu mají bohaté zkušenosti a dovedou odborně poradit s výběrem té pravé kombinace s ohledem na váhovou kategorii či zdravotní omezení a další preference každého jednotlivce.

 

 

Líbí se Vám naše realizace?

Vypracujeme Vám cenovou nabídku ZDARMA