Radost bydlet
brenno_1C.jpg
LOGO_edra.jpg

EDRA - nábytek

Toskánská značka nábytku v sobě snoubí cit pro řemeslo, tradici, design i extravaganci. Nabízí luxusní pohovky, sofa, křesílka, židle, stolky, komody, zrcadla a lampy v malých sériích od renomovaných světových designérů, jako jsou Humberto Campana, Francesco Binfaré a další. Nábytek jako umělecké dílo pro ty nejnáročnější.

Edra byla založena v roce 1987 v toskánském Pesaru a je známá svým designovým nábytkem i brilantním aranžováním.

Značka Edra navazuje na toskánskou tradici precizní řemeslné a rukodělné výroby, již kombinuje s nekompromisním vývojem vlastních technologických postupů. Pro nábytek značky Edra je typický dotek exkluzivity a přesah do konceptuálního pojetí designu, křeslo Vermelha z lodních lan se dokonce stalo součástí expozice MoMA v New Yorku. Nábytek Edra se svým vzhledem hodí jak do minimalistických, tak klasických interiérů a za jeho návrhy stojí designéři takových jmen, jako jsou například Fernando a Humberto Campana, Francesco Binfaré či Masanori Umeda.

Expozice značky Edra v showroomu Decoland představuje výběr nábytku a doplňků typických pro tuto italskou designovou legendu. Najdeme zde pohovku On the Rocks od Francesca Binfarého evokující ledové kry, pohovku v anglickém stylu 18. století Sfatto, přizpůsobitelnou pohovku Standard s „chytrým“ polštářem, jenž funguje jako opěrák i područka zároveň a pohovku Sofà v tradiční velikosti a stylu. Nechybí zde slavná „provazová“ židle Vermelha od Humberta Campany, která je součástí expozice muzea MoMA v New Yorku, a na jejíž výrobu se spotřebuje 500 metrů speciálního lana, židli se „špagetovým“ opěrákem Jenette, stůl Brasilia inspirovaný mozaikou na oknech kostela od architekta Oscara Niemeyera ve stejnojmenném městě, lustr Campana, nástěnné zrcadlo Miraggio a samozřejmě také ikonická křesílka Rose Chair a Getsuen od Masanori Umedy inspirované květy růže a lilie. Součástí expozice jsou také židle Gina tvarem sedáku a opěradla a hrou světla a stínu evokující třpytivou výšivku, a zářivá komoda Scrigno. 

Značka Edra je věrná italské tradici, a proto věří ve vytvoření smyslného a vášnivého prostředí domova. Stačí jeden jediný solitér značky Edra a místnost se rázem promění ve velkolepé jeviště, na němž hraje hlavní roli nábytek... a vaše představy.