Radost bydlet
svezi-rano-skvely-den1170x360.jpg

Svěží ráno, skvělý den

Matrace Dorelan v novém studiu spaní v Decolandu

Matrace jako generační záležitost? Děti o staré matrace nestojí

Také se vám stalo, že jste se ráno probudili rozlámaní s pocitem, jako byste nezamhouřili oka? A také jste pak byli nechtěně nevrlí na své nejbližší okolí? To, jak kvalitně se vyspíme, jak svěží vstaneme a jak hodnotný a produktivní je následně náš den, ovlivňuje řada věcí. Se starostmi a strastmi, o kterých večer přemýšlíme, si musíme poradit sami. Pokud nám však něco při spánku vadí a nemůžeme přijít na to, co to je, pak je nutné se podívat na tak zdánlivě banální věc, jako je postel, z více úhlů.

Ne nadarmo se říká: "Jak si usteleš, tak si lehneš“. Či lépe: "Jak si usteleš, tak se vyspíš“. Jinak se vyspíme ve starém spacím pytli, jinak zase pod nadýchanou a čerstvě vypranou přikrývkou z bělostného lnu. To je tedy ten první faktor, který kvalitu spánku ovlivní. Není přitom nutné se bát péřových přikrývek kvůli alergiím, stačí je nechat jednou za čas vyčistit, stejně jako péřové bundy. Co se týče lněného povlečení, zde zase není třeba se trápit žehlením, stačí je nechat pečlivě vyvěsit. A pak je zde druhý faktor, který náš spánek ovlivňuje. Asi skoro každý z nás si vzpomene na postel, či spíše lůžko, kterému se říkalo válenda. Ostatně, kdo na ní někdy spal, ten na ni nezapomene nikdy. Pro šťastlivce, kteří byli válendy ušetřeni, jen ve zkratce - válenda byla zbraň hromadného ničení našich zad, a to díky zcela nevhodné matraci. Naštěstí je nyní trh s matracemi, rošty a systémy spaní obecně natolik široký, že záleží jen na našem rozpočtu a samozřejmě i zdravém rozumu, kolik jsme ochotní do svých zad investovat.

Zásluhu na tom, jak se vyspíme, má především kvalita konstrukce a kvalita materiálu matrace a jejího podkladu, tedy roštu nebo boxspringu. Přijdete-li do našeho nového studia spaní v Decolandu, kde najdete matrace, postele a ložní prádlo Dorelan, rádi vám celou řadu představíme v plné šíři včetně technických dat a argumentů. Předností firmy Dorelan je totiž fakt, že investuje do vývoje a výzkumu ve vlastním laboratorním a vývojovém centru a vyvíjí a inovuje patentované materiáy. Proto také viskoelastické pěny Dorelan skvěle odvádějí teplo a vlhkost, a to i přesto, že jejich specifická hustota nechává konkurenční výrobky daleko za sebou. Všechny pěny jsou vyrobeny na bázi vody, a proto mohly projít těmi nejpřísnějšími ekologickými a hygienickými testy.

Nyní však zpět ke zdravému rozumu a investicím do našeho spaní. I v případě postele, roštu či matrace a jejich výběru - stejně jako například při koupi auta - logicky zvažujeme, zda je investice úměrná hodnotě, kterou za ni dostaneme. Za ideální lze považovat situaci, kdy je rozpočet neomezený, stejně jako následná investice. Znamená to, že svým zádům i oběhovému systému dopřejeme to nejlepší, co současné technologie a materiály dovolují. Správně zvolená matrace a její podklad pak poskytne našemu tělu tu správnou oporu a usnadní nám nerušeně snít. Skončí tak věčné buzení, převalování a ranní vstávání s polámanými zády. Důležité je však myslet ještě na další zásadní fakt - matrace vydrží podstatně více než my. Záruky na mechanickou funkci matrací v délce deseti, patnácti či dokonce až pětadvaceti let jsou tedy ve většině případů opodstatněné. Je však možné se na takové matraci, ve které se uchovávají doslova veškeré biologické informace z jejího "životního příběhu", vyspat jako v bavlnce?

V Decolandu jsme toho názoru, že ne. A skutečně nezáleží na tom, jak byla matrace drahá, zda má v sobě kapiláry na odvod vlhkosti, či je protkána stříbrnými vlákny nebo koňskými žíněmi. Matrace se totiž nedá vyprat ani účinně vyčistit. Proto na rozdíl od nábytku, který v showroomu Decoland prodáváme a který je z hlediska materiálu a designu mnohdy generační záležitostí, u matrací doporučujeme jejich obměnu minimálně jednou za sedm let. Děti o staré matrace svých rodičů skutečně nestojí!

Budeme rádi, pokud navštívíte naše studio spaní v Decolandu. A abyste přišli s chutí, máme pro vás nabídku, která je opravdu lákavá.  Do konce srpna 2016 můžete při koupi jakékoli matrace, přikrývky nebo povlečení Dorelan ušetřit 25% z jejich ceny.  Pokud navíc nechcete řešit klasický nerudovský problém "kam s ní(m)", my vaši starou matraci odvezeme na naše náklady do sběrného dvora. Matrace, které něco pamatují, jsou totiž zatraceně těžké.