Radost bydlet
holka.jpg

Moll – nábytek, který roste s vámi

Nábytek do dětského pokoje, který s vašimi dětmi poroste od základní školy až po vysokou

Věděli jste, že v současné době sedí děti mnohdy až devět hodin denně u stolu? Právě proto by měl jejich psací stůl a židle růst s nimi, aby jim vše sedělo jako ušité přímo na míru. S růstem dětí totiž rostou i jejich požadavky na množství místa, které v průběhu času potřebují. A také na pohodlné a zábavné prostředí, které se jim stane příjemným zázemí pro učení, domácí úkoly, domácí tvoření a první výtvarné počiny. Rostoucí stoly a židle německé značky Moll představují kompletní pracovní "hardware" pro děti, teenagery a studenty, který se stane jejich společníkem od základní školy až po vysokoškolská léta. Vývoj a výroba nábytku Moll probíhá výhradně v Německu a vyznačuje se tak výjimečnou kvalitou a vysokou užitnou hodnotou ve smyslu použitých materiálů, důrazu na zdravotní nezávadnost, funkčnost, bezpečnost a designové zpracování. Nábytek Moll je tak skvělým důkazem, že i dětský pokoj či studovna může mít vysokou designovou úroveň a vyhovět tak nejvyšším nárokům z hlediska stylu, zpracování, použitých materiálů a formy.

A jak probíhá "růst" nábytku Moll v praxi? Moll roste v pěti směrech – výšce, šířce, hloubce, funkčnosti a barevnosti. Všechny stoly jsou výškově nastavitelné podle velikosti postavy dítěte, konkrétně od 112 do 200 cm výšky postavy. Stoly se dají nad rámec základní šířky rozšiřovat do strany bočními přístavbami po obou stranách a výškově nastavovat pod úroveň pracovní plochy. Protože není vždy možnost stůl rozšiřovat do stran, například kvůli omezenému prostoru, dají se stoly Moll rozšířit také do hloubky. Všechny stoly Moll jsou také vybaveny jednoduchým systémem naklápění pracovní plochy a jsou výškově nastavitelné. Děti si tak již od počátku při kreslení, psaní nebo čtení vybudují přirozený návyk zdravého a ergonomicky správného držení těla.Vzhledem k tomu, že design dětských pokojů bývá laděn do veselejších barev, zatímco teenageři preferují barvy tlumenější nebo se v průběhu času změní interiér jejich pokoje, disponuje nábytek Moll výměnnými barevnými sadami. Ty jsou součástí vybavení každého stolu.

Moll však není jen nábytkem pro děti. V nabídce je nově exkluzivní rostoucí psací stůl T7 z řady Moll Unique. Ten vyniká vysoce elegantním zpracováním a variantou bočních panelů v různých barvách včetně provedení z luxusního ořechového dřeva. Designován je primárně jako součást stále více populární domácí pracovny typu "home office" a studentských pokojů.Stůl T7 lze používat vsedě i vestoje, přičemž jej lze jednoduchým stisknutím jednoho tlačítka snadno výškově přizpůsobit výšce postavy a aktuální činnosti. Stůl T7, který byl oceněn prestižní Red Dot Design Award, se vyznačuje minimalistickým designem a chytrým úložným řešením pro kabely a napájecí zdroje přímo na zadní straně stolu. Díky své stylové jednoduchosti skvěle vynikne také v prostředí designových studií či architektonických ateliérů. Nábytek Moll si lze prohlédnout, vyzkoušet a zakoupit v showroomu Decoland v Průhonicích. Více na www.decoland.cz a www.moll-funktion.com