Radost bydlet
jidelny-36.jpg

Jak vybrat jídelní stůl

První část série, ve které vám přinášíme praktické rady pro zařizování interiéru. Začínáme jídelnou!

Minimální šířka místa u jídelního stolu pro jednu osobu by měla být alespoň padesát centimetrů, pohodlnější ale bude, když zvolíte šedesát centimetrů a více. Čtvercový jídelní stůl pro dva strávníky by měl mít rozměry přibližně 80 x 80 centimetrů. Ideální rozměr obdélníkového jídelního stolu pro čtyři osoby je 80 x 140 centimetrů. Větší stoly pro více osob by měly mít velikost násobků doporučených ideálních rozměrů. Pro kruhové jídelní stoly platí, že průměr o velikosti jednoho metru se hodí pro tři až čtyři osoby, pro další osobu je třeba vždy přidat 25 cm.

Deska jídelního stolu by měla být 25 až 30 centimetrů nad sedákem židle a současně 75 centimetrů nad zemí. Berte v úvahu i takzvaný lub stolu (rám stolu pod vrchní stolovou deskou), který by neměl začínat níž než 70 centimetrů nad zemí.

Jaký tvar jídelního stolu pro vaši jídelnu vybrat? Kulatý jídelní stůl se hodí zejména do velkých jídelen čtvercového půdorysu. Oceníte jej také v případě, že máte rádi větší společnost. Ke kulatému stolu pohodlně usadíte více hostů a všichni budou mít dostatek místa pro nohy.  Čtvercový jídelní stůl můžete zase umístit ke zdi a ušetřit tak prostor.

Zkuste jídelní stůl umístit do prostoru mezi kuchyň a obývací pokoj. Budete tak mít blízko k vaření i k televizi a prostor se opticky zvětší a provzdušní. Stylově jednoduchý jídelní stůl a výrazný lustr nad ním se stanou nepostradatelnými dominantami vašeho interiéru. Při plánování umístění jídelního stolu a jídelny obecně proto nezapomeňte také na přívod elektrické energie pro napájení osvětlení.